Voltimise ring
MIS ON ORIGAMI ?

 

Origami, tähendab Jaapani keeles paberi voltimise kunsti, mis tuleb Jaapani keelsest tegusõnast oru (voltima) ja nimisõnast kami (paber). Sõna "origami" on üldiselt kasutusel kogu maailmas. Lõpetatud origami figuuri kutsutakse mudeliks, meetodit kuidas voltida mudelit kutsutakse disain, jooniseid mille järgi voltida diagrammiks. Origami kunstniku nimetatakse tavaliselt voltijaks.

 

Ainuke nõutav asi origamiga tegelemiseks on tükk paberit, mis teeb sellest ühe kõige kergemini kättesaadava kunstiliigi. Peaaegu kõik paberid sobivad, aga standardne "origami paber" on õhuke ja tugev, kuhu voldid jäävad püsivalt sisse. See on tavaliselt ühelt poolt valge ning teiselt poolt värviline paber, mis lõigatakse 15 cm pikkuse küljega ruuduks. Mõned origami kunstnikud loomulikult eksperimenteerivad ka teiste materjalidega, voltides mudeleid kartongist, erinevatest kangastest, metallilehest ja isegi näiteks pastast (lasanje taignalehtedest).

 

Mõned voltijad voldivad abstraktseid või matemaatilisi vorme, teised jälle spetsialiseeruvad moodul origamle, kus suur hulk lihtsalt volditud vorme on kokku seatud suureks keerukaks struktuuriks.

 

Voltijad on väga erinevate motiivide ja huvidega inimesed, alates kunstnikest kuni teadlaste ja terapeutideni . Kunstnike ja käsitööliste jaoks on origami võimalus enese loovaks väljendamiseks. Teadlased, arhitektid ja matemaatikud uurivad origami geomeetriat selle ilu ja praktiliste kasutusvõimaluste tõttu. Terapeudid ja õpetajad saavad voltimist kasutada, kui abivahendit oma patsientide ravis ja õpilaste õpetamisel. PEAMISELT VOLDIVAD INIMESED AGA SELLEPÄRAST, ET SEE PAKUB LIHTSALT RÕÕMU.

 

VOLTIMISE RING TOIMUB TEISIPÄEVAL 15.40- 17.15 Ringi on oodatud õpilased alates 2.-st klassist

 

ÕPETAJA JAANA JÜRIS

<- tagasi kunstiringide lehele