Nukuringring

 

Nukkudel on seljataga pikk ajalugu. Nad on kuulunud aegade jooksul mitte ainult laste maailma.

 

Loomulikult armastavad nukke eelkõige tüdrukud. Eriti tore on ise endale nukk meisterdada, mis on kordumatu välimusega, millist rohkem pole. Nukuringis avanebki võimalus endale selline tore omanäoline mängukann valmistada.

 

Põhitööks on keraamilise pea, käte ja jalgadega nukk. Tal on maalitud nägu, päheliimitud juuksed, riidest vatiini täistopitud traatkarkassil keha. Selga õmbleme talle erinevaid riideid ja meisterdame muidki esemeid vastavalt soovile (kübarad, kotid, pärlitest ehted jne.).

 

Tegevus ringis on mitmekesine, õpilased saavad savist voolida, meisterdada erinevatest materjalidest, eriti palju aga õmmelda. Loodan, et nukukleitide õmblemine võiks saada isegi kellegi lemmiktegevuseks. Selline nukk, mida me teeme, sarnaneb kalliste portselannukkudega, mida hakati valmistama 18. saj. algul.

 

Aasta jooksul peaksime paljugi õppima, tore oleks, kui käsitöö ja meisterdamine saaks meeldivaks ajaviiteks, et see ei oleks ainult raske vaevanägemine. Tundides on meil plaanis ka mängida, joonistada, rääkida vanaaegseid lugusid ja põnevaid muinasjutte, et oleks hubasem, areneks fantaasiamaailm, jutustamine ja kõne.

 

Ootan nukuringi tüdrukuid alates teisest klassist. Tulla võiksid ka suuremad, sest nukumeisterdamine on ka suurtele tore tegevus .

Õpetaja Aet

<- tagasi kunstiringide lehele