Tekstiilikursus


VILTIMINE - RUUMILISED VORMID

 

Viltimise traditsioon ulatub tagasi umbes 30 000 aastat. Millegi pärast ei ole olnud Eestis vildi tegemine ja vildist esemete kandmine levinud. On teada vaid seda, et saartel vanutati nõelumise teel valmistatud kindad vastupidavamateks ja nimetati viltideks. Kihnu Roosi kinnitab viltimist vaadates: "Ei meitel ole küll seda tehtu ning ei mina tia, et oles ennepi tehtud."

 

Arvatavasti on vildi valmistamine saanud alguse muistsete Ida-Aasia rändrahvaste juurest, kellele oli see materjal tähtis ja leidis rakendust erinevatel elualadel. Legendi järgi peetakse Rooma neljandat piiskoppi Püha Clemensit vildi leiutajaks. Teekonnal olles olevat ta pannud villa hõõruvate jalanõude sisse. Õhtu saabudes oli vill muutunud vildiks. Iseenesest lubab viltimistehnika palju kiiremini kui näiteks kudumine oma elamist ja keha katta.

 

Viltimise tehnoloogia võib jagada kaheks: tasapinnaline ja ruumiline viltimine. Sellel kursusel tutvume lähemalt ruumiliste võimalustega. Valmistame erinevaid objekte ja liidame need figuurideks, eheteks, kaunistusteks.

 

Kursus mõeldud lastele alates 3. klassist.
Kursuse aeg: esmaspäeval, kell 14.00 - 15.45

Juhendaja Liisa Kallam

<- tagasi kunstiringide lehele